Het is een extreem jaar om te boeren, dat zien we nu tijdens de oogst van de maïs ook. Het was natuurlijk wel te verwachten dat hij maar laat zou afrijpen, want hij was ook maar heel laat gezaaid. Rond half juni werd het grootste deel van de maïs geplant. De weken nadien werden nog wat velden afgewerkt. Heel laat dus, want normaal zit alles in mei in de grond. Het was nu wachten tot 24 oktober 2024 voor onze eerste keer maïs hakselen.

Vorig jaar werd op 15 en 16 oktober 2023 voor de tweede keer maïs gehakseld. De eerste keer was al op 16 september. Ik vertelde en toonde erover in Maïs op tijd geoogst voor de meeste regen. Want inderdaad, toen begon het zo veel te regenen. Vanaf oktober 2023 kregen we 12 maanden op rij meer regen dan gemiddeld. Daar is nu in oktober 2024 een einde aan gekomen. Maar het is nog altijd nat op de velden. Het oogsten gebeurt dus zeker niet in optimale omstandigheden. Maar we zijn blij dat we kunnen oogsten!
Verder in dit bericht geef ik foto’s van de eerste oogst van onze maïs. We kuilden een goeie 13 hectare maïs in. Dat is uiteindelijk nog maar 1/3 want we hebben er 40 ha staan. Er wordt nog zo’n 15 ha gehakseld – maar we wachten nog even want niet alles is al rijp genoeg! – en de rest gaat dan gepikdorst worden of in bollen als MKS. Over de verschillende manieren schreef ik twee jaar geleden: Maïs oogsten op verschillende wijzes in 2022. Toen was op 13 oktober 2022 alle maïs geoogst!
Woensdag 23 oktober 2024
Op woensdag 23 oktober werd de kuil klaar gemaakt. De maïs kwam boven de eerste en een deel van de tweede snede gras. We maken dus een lekkere lasagnekuil! Papa Herman, nonkel Gaby, nonkel Raf en mama Veerle zijn hier even aan het uitrusten nadat ze alle banden van de kuil hadden gedaan. We hadden heel veel geluk met het weer. Prachtig, zonnig herfstweer!


Donderdag 24 oktober 2024
’s Ochtends rond 8 uur kwam de eerste lading maïs toe op de kuil. Daarna vulde hij snel op. Hieronder enkele mooie beelden van op de kuil en van op het veld. Het is loonwerken Gheenens die altijd bij ons komt maïs hakselen. Wij rijden de kuil toe met twee tractoren, zo gaat het goed! We hebben ook helpers die na elke kar die van het land komt, de straat opkuisen. Om 22u30 was de kuil gevuld!






Vrijdag 25 oktober 2024
De dag nadien hebben we uiteindelijk ook nog helpers om de kuil af te dekken! Gelukkig, want dat is een heel karwei! Het ging wel vlot, want alles lag klaar omdat de kuil al afgedekt geweest was (van het gras). Zo was om 13 u vrijdagmiddag alles afgedekt en alles opgeruimd. Onze hof was weer proper, met een mooie gevulde kuil erbij! Bedankt, liefste familie, voor alle hulp! Onze honden hielpen wel iets minder. 😉


